Wrocław / 2014
CREATIVE INNOVATION DEVELOPMENT CENTER
Kompleksowe rozwiązania audiowizualne wspierające pracę koncepcyjną w zespole
abstrakt
Outsourcing procesów biznesowych z roku na rok zyskuje na popularności i poza standardowymi kierunkami rozwoju takich instytucji w Azji Południowo – Wschodniej, coraz większe znaczenie mają nowe centra usług zlokalizowane w Europie. Na tym tle nasz kraj wysunął się w ostatnich latach na zdecydowanego lidera w Europie Środkowo-Wschodniej pod względem liczby powstałych inwestycji, jak i wielkości zatrudnienia w sektorze usług biznesowych.
Coraz częściej duże korporacje dostrzegają potrzebę korzystania z zaawansowanych narzędzi multimedialnej komunikacji, współpracy i nowoczesnych form prezentacji w codziennej działalności i realizowanych projektach.
OCZEKIWANIA KLIENTA
Konsorcjum firm Signum Project oraz Cinematic podjęło się wymagającego zadania opracowania i wdrożenia innowacyjnych rozwiązań multimedialnych na potrzeby projektu „Creative Innovation Development Center” dla jednej z największych międzynarodowych korporacji specjalizującej się w dostarczaniu nowoczesnych usług dla biznesu z zakresu finansów i księgowości, HR, sprzedaży i marketingu oraz przetwarzania danych.
Specyfika prowadzonej działalności sprawiła, że Użytkownik do wykonywania nowych zadań potrzebował rozwiązań technologicznych odpowiadających najwyższym obowiązującym standardom.
Stworzenie Creative Innovation Development Center mającego na celu poszukiwanie wiedzy i dodatkowych umiejętności potrzebnych do rozwoju innowacyjnych, ulepszonych procesów i usług świadczonych przez Użytkownika.
Wdrożone rozwiązania
Signum Project zrealizowało kompleksowe zadanie inwestycyjne począwszy od etapu koncepcyjnego i projektowego poprzez prace budowlane i wykończeniowe, po dostawę, montaże i uruchomienie systemów multimedialnych opartych o najnowocześniejsze technologie. Prace wykonywane były przez okres trzech miesięcy jednocześnie w dwóch budynkach wynajmowanych przez naszego Klienta.
W pomieszczeniach typu Creative Development i International Virtual Development znalazła się cała gama ultranowoczesnych i dedykowanych rozwiązań interaktywnych oraz aplikacji spełniających bardzo wysokie wymagania Użytkownika.
Główny element Sali stanowi system wideokonferencyjny Crestron RL, czyli kompleksowe rozwiązanie pozwalające na przesyłanie wideo, dźwięku, udostępnianie interaktywnych treści oraz na swobodną komunikację pomiędzy użytkownikami Skype for Business (MS Lync).
Na system składa się jednostka centralna z 10” panelem dotykowym, który steruje kodekiem wideokonferencyjnym oraz pozostałymi funkcjami Sali, dwa 55” monitory NEC V552 zintegrowane z nakładkami wielodotykowymi, kamera HD i mikrofon konferencyjny. Uzupełnieniem funkcji konferencyjnej jest stół interaktywny wyposażony w 40” monitor wielodotykowy firmy NEC z komputerem typu NUC i zainstalowaną aplikacją interaktywną wspomagające kreatywne myślenie.
W Salach znalazły się również dotykowe monitory wielkoformatowe firmy Sharp PN60TB3 o rozmiarze 60” oraz krótkoogniskowe projektory NEC UM330Wi posiadające funkcję tablicy interaktywnej wspomagające efektywną i efektowną pracę zespołu nad nowymi projektami.
Za znakomitą jakość dźwięku i mowy w salach spotkań odpowiadają wielokanałowe wzmacniacze mocy, miksery i głośniki sufitowe hiszpańskiego producenta audio – firmy ECLER oraz systemy mikrofonowe AKG serii WMS4500.
Dla poprawienia komfortu użytkowników każdej z sal przewidziano zestawy Barco ClickShare umożliwiające bezprzewodowe przesyłanie obrazu i dźwięku za pośrednictwem nadajników podłączanych do portu USB dowolnego komputera oraz jednostki centralnej.
Wygodne zarządzanie zasobami multimedialnymi oraz komfortem użytkowania poszczególnych sal umożliwiają 7” dotykowe panele sterujące marki Crestron oraz panele Apple iPad z zainstalowaną aplikacją sterującą Crestron Mobile Pro. Dzięki temu z łatwością można wybrać połączenie systemu wideokonferencyjnego, przełączać dowolne sygnały audio – video, sterować poziomem głośności, uruchomić monitory, projektory czy też zmienić poziom natężenia oświetlenia naturalnego i sztucznego. Niezawodność i bezawaryjność systemu sterowania gwarantują procesory Crestron PRO3 oraz CP3.
Sale typu Interactive Training oprócz standardowego wyposażenia w wielkoformatowe monitory dotykowe Sharp, projektory NEC z funkcją tablicy interaktywnej, systemy audio Ecler i AKG, czy dystrybucje AV i sterowanie firmy Crestron zostały dodatkowo wyposażone w systemy rejestracji spotkań firmy Reach. System ten składa się z dwóch sterowalnych kamer rejestrujących prowadzącego oraz uczestników spotkania, jednostki centralnej oraz serwera multimedialnego. Umożliwia on jednoczesne nagrywanie scenek rodzajowych do analizy, prezentacji oraz szkoleń. Z poziomu przeglądarki Użytkownik ma możliwość zarządzania oraz publikowania zgromadzonych na serwerze materiałów.
Gwarantem sukcesu tej realizacji było zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań technicznych uznanych na świecie producentów takich jak: Crestron, NEC, Sharp, Barco, Ecler, AKG czy Reach.
Za prawidłowe i szybkie przełączanie sygnałów audiowizualnych we wszystkich salach odpowiadają dwie duże modułowe matryce Digital Media marki Crestron, a system dystrybucji sygnału pomiędzy urządzaniami odbywa się po przewodzie komunikacyjnym kategorii 6. Dzięki możliwości pełnego matrycowania sygnałów AV Użytkownik ma możliwość wyświetlania sygnału z dowolnego przyłącza lub z systemu bezprzewodowej komunikacji na dowolnie wybranym monitorze lub projektorze w każdej z sal.
Jednym z głównych wyzwań postawionym przed zespołem projektowym była realizacja funkcjonalności umożliwiającej współdziałanie różnych zespołów podczas pracy nad innowacyjnymi rozwiązaniami w tym samym czasie, w zdalnych lokalizacjach.
W tym celu została napisana dedykowana aplikacja interaktywna, zaimplementowana przy każdym stanowisku interaktywnym, umożliwiająca kreatywną pracę nad projektami, w czasie rzeczywistym, przez różne zespoły.
Dzięki kompleksowemu podejściu do realizacji inwestycji i stałej współpracy z Użytkownikiem począwszy od etapu koncepcji po etap wdrożenia, udało się urzeczywistnić wysokie oczekiwania, kreując spójny, niezawodny i przyjazny Użytkownikowi system multimedialny.
CREATIVE INNOVATION DEVELOPMENT CENTER
Rok
2014
Lokalizacja
Wrocław / PL
Wykorzystane rozwiąznia
NEC, Crestron, Avers, ADEO, Chief, Hewlett-Packard, Siemens, Intel, Kramer