Kraków / 2014

EXPO KRAKÓW

Kiedy system AV musi być gotowy na każdą okazję…

abstrakt

Zaproponowana w EXPO Kraków koncepcja systemu AV, jest rozwiązaniem dającym użytkownikowi szerokie spektrum zastosowań skrojonych według potrzeb każdego z organizowanych tutaj wydarzeń. Dzięki dwóm rodzajom sieci pracującym w budynku, klienci obiektu mogą bez trudu przesłać na wybrany wyświetlacz praktycznie dowolny sygnał audio oraz wideo, nie martwiąc się oto w jakim jest on formacie, w jaki sposób będzie podany do systemu i czy nie będzie odznaczał się opóźnieniami. Filozofia „plug and play” w praktyce.

Centra wystawiennicze i przestrzenie targowe są miejscami wymagającymi bardzo szczególnych rozwiązań z zakresu AV. Wynika to przede wszystkim z faktu, że na etapie budowy nikt nie jest w stanie przewidzieć jakie dokładnie eventy będą gościć w tej przestrzeni. Przekłada się to na konieczność stworzenia systemu, który będzie możliwie najbardziej elastyczny i otwarty, zapewniając szeroką funkcjonalność dla bardzo zróżnicowanych wydarzeń. Tego rodzaju rozwiązanie pracuje w kompleksie wystawowym EXPO Kraków, w którym integracją systemów zajęła się firma Signum Project.

EXPO Kraków – 13 tys. m2 powierzchni wystawienniczych

Przez wiele lat Targi w Krakowie, instytucja będąca największym na południu kraju i trzecim w Polsce organizatorem targów i kongresów, mieściły się w hali o powierzchni 6000 m2, zlokalizowanej przy ulicy Centralnej. W roku 2014 dobiegła końca realizacja nowej przestrzeni targowej mieszczącej się przy ul. Galicyjskiej 9

Nowy obiekt o nazwie EXPO Kraków, to przestrzeń o powierzchni 13000 m2, na którą składają się na nią dwie duże hale o łącznej powierzchni 9000 m2 i dwanaście modułowych sal konferencyjnych. Podczas trwania części wystawienniczej w salach tych mogą być realizowane wydarzenia wspomagające takie jak pokazy, prezentacje, szkolenia czy warsztaty. Dzięki takiemu rozwiązaniu nowa siedziba targów jest najbardziej zaawansowaną przestrzenią w regionie.

Nowa przestrzeń gwarantuje znacznie większe możliwości projektantom wydarzeń, zapewniając szeroki wachlarz możliwości wykorzystania i elastyczność wymaganą od nowoczesnych przestrzeni wystawienniczych, pozwalającą na przystosowanie przestrzeni do każdego rodzaju i wielkości imprezy.

Biorąc pod uwagę kluczowe dla przestrzeni wystawienniczej zaplecze technologiczne, system AV i komunikacja były jednymi z najważniejszych obszarów zainteresowania dla projektantów obiektu. Zarówno uczestnicy imprez organizowanych w tego rodzaju obiekcie jak i wystawcy oczekują takich rozwiązań jak, elastyczne systemy audio – wideo, możliwość łatwego zarządzania sygnałami i dystrybucją sygnałów multimedialnych, które zapewnią niezawodną i multifunkcjonalną pracę na najwyższym poziomie jakościowym, spełniając wymagania stawiane przez każdy realizowany w obiekcie event.

W celu możliwości elastycznego kreowania przestrzeni przez klienta w oparciu o własne sieci IP, oprócz systemu HDBaseT do sal wystawowych wprowadzono również nadajniki oraz odbiorniki NetworkHD IP WyreStorm

hybrydowa dystrybucja, bazująca na systemach HDBaseT oraz sygnale HD wysyłanym poprzez protokół IP staje się coraz bardziej powszechna, przede wszystkim ze względu na to, że obiekty starają się wykorzystać wszystkie korzyści związane z nowymi technologiami. Oprócz zalet związanych z kosztami i łatwością instalacji systemu HD over IP, może się zdarzyć, że ekrany zainstalowane w niektórych przestrzeniach nie będą wystarczająco duże dla nieskompresowanych materiałów wysokiej jakości, transmitowanych poprzez HDBaseT. Z drugiej jednak strony w niektórych instalacjach HDBaseT może być najbardziej odpowiednim rozwiązaniem, w szczególności jeżeli klient nie chce aby wideo było transmitowane „ogólną” siecią, jeżeli w obiekcie nie ma sieci pozwalającej na transmisję dużej ilości danych lub gdy dla klienta najważniejszym parametrem jest jakość obrazu i dzwieku. Użytkownik posiadający projektor za kilkaset tysięcy złotych będzie wolał wysłać nieskompresowaną treść poprzez HDBaseT niż skompresowaną za pomocą sieci IP

James Meredith, Menedżer produktów WyreStorm NetworkHD

Wszystkie urządzenia AV zostały zainstalowane w 3 szafach rack 42U zlokalizowanych w specjalnie dedykowanym do tego pomieszczeniu. Jest to serce systemu multimedialnego, gdzie trafiają i są przetwarzane sygnały z wszystkich źródeł audio i wideo budynku.

Jednym z najważniejszych wymogów stawianych przez klienta był uniwersalny i elastyczny charakter całego systemu multimedialnego. Wyzwaniem okazała się duża ilość i różnorodność formatów oraz typów sygnałów audiowizualnych pochodzących z urządzeń takich jak laptopy, smartfony czy inne urządzenia pamięci masowej podłączanych przez uczestników eventów organizowanych w wielu salach konferencyjnych obiektu.

Aby sprostać tym wymaganiom, firma Signum postanowiła zaimplementować urządzenia typu WyreStorm 11×2, czyli wieloformatowe przełączniki skalujące, obsługujące wszystkie konieczne w tej przestrzeni sygnały.

Sąsiadujące z wejściem głównym i halami wystawowymi cztery sale konferencyjne zostały wyposażone łącznie w 15 systemów projekcyjnych. Ilość ta wynika z możliwości podziału każdej z sal na mniejsze w pełni niezależne sekcje, w których mogą odbywać się konferencje, spotkania i szkolenia. Najwyższą jakość obrazu gwarantują projektory multimedialne japońskich producentów NEC oraz Sharp dysponujące siłą światła pomiędzy 3000 a 5000 Ansi lumenów. Obraz wyświetlany jest na elektrycznie sterowanych ekranach projekcyjnych o podstawie od 2,7 do 4,5 m wykonanych przez polskiego producenta AVERS.

Nie mniej istotnym elementem wykonanej instalacji jest system audio, który stanowią wielokanałowe wzmacniacze mocy oraz matryce sygnałów audio firmy Ecler. Hiszpański producent odpowiada również za doskonałą reprodukcję dźwięku w postaci głośników sufitowych i przy ekranowych w każdej sali. Dopełnieniem systemu dźwiękowego jest system mikrofonów przewodowych i bezprzewodowych, który został oparty o profesjonalne rozwiązania firmy Sennheiser.

Za takie czynności jak uruchamiania projektorów i ekranów, przełączanie sygnałów AV, wybór źródeł sterowanie głośnością czy inne typy zarządzania zasobami multimedialnymi w poszczególnych salach odpowiedzialny jest system sterowania firmy RTI. Obsługa obiektu zarządza nim za pomocą bezprzewodowych paneli dotykowych oraz aplikacji zdalnej do konfiguracji sal konferencyjnych.

Oprócz tego firma Signum Project zaimplementowała w budynku system BMS Delta Controls wraz z wizualizacją do zarządzania i sterowania funkcjami urządzeń typu oświetlenie, wentylacja, klimatyzacja i ogrzewanie

EXPO KRAKÓW

Rok

2014

Lokalizacja

Kraków / PL

Wykorzystane rozwiąznia

NEC, Sharp, RTI, Wyrestorm,, Sennheiser, ADEO, Avers, Ecler, Kramer

Udostępnij
Pobierz case study .pdf

Warto zostać
naszym Klientem!

» Posiadamy wieloletnie doświadczenie
» Zgrany zespół profesjonalistów
» Doskonałe referencje
» Bazujemy na najlepszych rozwiązaniach

Jeżeli szukają Państwo partnera w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań, możemy z pełnym przekonaniem powiedzieć: to my!

Kontakt

Przed Tobą kolejne wyzwanie? Zadzwoń lub napisz do nas.
Wspólnie znajdziemy najlepszy sposób na przyszłość!

(+48) 123 789 795
Zadzwoń →
Napisz →
Kraków / ul. Ciepłownicza 20
Odwiedź nas →

Signum Project Sp. z o.o. / ul.Ciepłownicza 20, 31-574 Kraków / NIP: 6762461777 / REGON: 122765930 / KRS: 0000457111
Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia w Krakowie Wydział XI KRS. Kapitał zakładowy: 60 000,00 zł wniesiony w całości

Copyright © 2024 by Signum Project Sp. z o.o. – All rights reserved. Branding & webdesign by Babilon.me

Monitorujemy anonimowo aktywność na stronie, korzystamy z cookies i local storage.

Jeśli nie zmienisz ustawień pliki cookie będą zapisywane na Twoim urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.