abstrakt

Mogłoby się wydawać, że czas największego rozrostu bazy noclegowej w Polsce przypadał na rok 2012, kiedy Polska była gospodarzem Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Istotnie w tym okresie, w szczególności w miastach-gospodarzach, dla potrzeb kibiców przyjeżdżających z najdalszych części Europy przygotowane zostały zupełnie nowe obiekty noclegowe. Trend budowy nowych hoteli wydaje się jednak nie maleć i każdego roku w większości miast Polski powstają zupełnie nowe obiekty. Często są to hostele, hotele typu bed&breakfast czy też hotele budżetowe, nastawione na tani i krótki pobyt głównie młodych osób. Równocześnie na terenie naszego kraju powstają miejsca o znacznie wyższych standardach pozwalające zaoferować́ usługi konferencyjne, bankietowe, zdolne obsłużyć́ duże wydarzenia medialne, rożne grupy konferencyjne w jednym czasie, a co najważniejsze, spełnić́ niemal każde życzenie przebywającego gościa.

Zlokalizowany w Dąbrowie Górniczej czterogwiazdkowy hotel Holiday Inn, jest obiektem o bardzo szerokich i zróżnicowanych funkcjonalnościach. Inwestycję realizowano w szybkim tempie dzięki czemu projekty związane z rozwiązaniami AV czy instalacjami niskoprądowymi odpowiadały najbardziej bieżącym standardom i trendom. Realizacja instalacji niskoprądowych, w tym systemu multimedialnego, została powierzona firmie Signum Project.

Warto wspomnieć, że część rozwiązań projektowych była modyfikowana i dopasowywana na bieżąco, głównie pod wpływem narzucanych przez sieć wymogów i standardów. Holiday Inn w Dąbrowie Górniczej to nie tylko duża baza noclegowa z pokojami dla wymagających gości, ale także obiekt bardzo dobrze przygotowany pod względem biznesowym i konferencyjnym. Centrum działalności eventowo-konferencyjnej jest sala balowa o powierzchni 300 metrów kwadratowych. Sala została wyposażona w bramy z pomocą̨ których w razie konieczności może nawet do niej wjechać́ samochód. Dzięki takim rozmiarom można tutaj zorganizować bankiet na 200 osób.

Nie bez znaczenia pod względem organizacji w tej przestrzeni np. koncertu, spektaklu teatralnego czy innego widowiska jesṫ fakt, że jej wysokość́ to siedem metrów. Dodatkowo sala może być́ podzielona na dwie niezależnie od siebie działające przestrzenie konferencyjne. Jak przystało na najbardziej reprezentacyjną salę, została ona wyposażona w najwyższej jakości systemy audiowizualne. Systemy projekcyjne z projektorami NEC wysokiej jasności chowanymi w suficie za pomocą̨ wind AVERS, rozwijane elektrycznie ekrany wielkoformatowe firmy Adeo o rozmiarach ponad 4 i 6 metrów oraz nagłośnienie strefowe z mikrofonami przewodowymi i bezprzewodowymi.

System transmisji dźwięku i obrazu został zrealizowany z wykorzystaniem standardu HDBaseT pozwala na podłączenie i przesłanie obrazu z niemal dowolnego urządzenia a osiem w pełni wyposażonych przyłączy AV pozwala na zrealizowanie dowolnego wydarzenia z obsługa multimedialną.

Nad całością̨ czuwa system sterowania firmy Crestron i jego czytelne, kolorowe 7-calowe panele dotykowe, za pomocą̨ których możemy zrealizować́ dowolny scenariusz sterowania salą. Dużym udogodnieniem dla obsługi jest wsparcie systemu z poziomu aplikacji mobilnej.

System sterowania odpowiada także za zarządzanie oświetleniem i kotarami co pozwala zapewnić odpowiednie warunki do każdego rodzaju projekcji. Sala wyposażona jest w łącza telekomunikacyjne oraz możliwość́ podłączenia sygnałów telewizyjnych bez potrzeby prowadzenia kabli z wozów transmisyjnych do wnętrza hotelu. Jest także przygotowana do obsługi dziennikarzy, którzy mogą̨ być́ zlokalizowani w innej części obiektu.

Na pierwszym piętrze zlokalizowane są cztery dodatkowe, mniejsze sale o powierzchniach od 30 do 56 metrów kwadratowych. Dwie z nich, Carbon I i Carbon II mogą̨ zostać́ połączone. W takiej konfiguracji otrzymujemy jedną przestrzeń́ konferencyjną o powierzchni prawie 100 metrów kwadratowych. W salach konferencyjnych znajdujących się̨ na pierwszym piętrze zostały powielone standardy zaproponowane w największej sali balowej, tyle tylko, że w nieco mniejszej, odpowiadającej wymiarom sal, skali.

Mamy tutaj również̇ możliwość́ wykorzystania systemu projekcyjnego z rozwijanym elektrycznie ekranem projekcyjnym, możliwość́ wykorzystania przyłączy do podłączenia sygnału z dowolnego urządzenia mobilnego oraz system nagłośnienia z mikrofonami bezprzewodowymi. Dodatkowo jednak w Sali znajduje się̨ telewizor, który także umożliwia wykonanie prezentacji lub dostęp do sygnału telewizyjnego IPTV.

Wszystkie sale objęte zostały̨ systemem rezerwacji firmy Onelan, Zamontowane przed wejściem do sal dotykowe monitory LED pozwalają na dokonywanie rezerwacji nie tylko przez obsługę̨ zdalnie, ale również bezpośrednio na monitorze przed salą. Jest to system niezbędny w przypadku sprawnej organizacji wydarzeń́ i obsługi wielu grup w hotelu. Znacznie ułatwia on obsługę̨ konferencji, zarządzanie operacyjne oraz pozwala zintegrować́ go z monitorem informacyjnym znajdującym się̨ w foyer.

Systemy audiowizualne zaimplementowano także w REDEN Barze na ostatniej kondygnacji, gdzie znajdują̨ się̨ cztery monitory i system nagłośnienia z możliwością̨ podziału w taki sposób, aby na monitorach mogły być́ prezentowane rożne, niezależne treści. Znajdujący się obok VIP room został wyposażony w wielkoformatowy telewizor typu Smart do prowadzenia spotkań́ w niedużym gronie. Restauracja również̇ jest przygotowana do obsługi gości z potrzebami w zakresie multimediów. Została wyposażona w system projekcyjny i nagłośnienia. Szczególnie w przypadku konferencji i imprez okolicznościowych system jest bardzo elastyczny i przydatny. Z jego pomocą można wyświetlić́ i przekazać dodatkowe informacje, wyświetlić klipy filmowe lub zdjęcia, czy też materiały pokonferencyjne lub integracyjne.

W hotelu łącznie znajduje się̨ 160 pokoi z czego 24 odznaczają̨ się standardem „executive”. Posiadają̨ nieco bardziej rozbudowane rozwiązania AV, czego przykładem może być́ chociażby dodatkowa, druga strefa nagłośnienia w łazience.

System telewizji IPTV z telewizorami LED typu Smart firmy Samsung oferuje niemal nieograniczone możliwości nie tylko w zakresie telewizji, ale także rozrywki dla przebywających w pokoju gości. Hotel posiada swój kanał informacyjny, podgląd rachunku oraz może przekazywać́ informacje dla gościa z poziomu recepcji. Dzięki pełnej integracji z systemem hotelowym, która stanowiłȧ wyzwanie, ale dzisiaj widać́ jak doskonale to spełnia swoją rolę.

Hotel Holiday Inn w Dąbrowie Górniczej to hotel na wskroś nowoczesny i mający szansę spełnić oczekiwania i wymagania bardzo zróżnicowanego klienta biznesowego. Oczywiście na to wpływ już sama strona architektoniczna hotelu i bogate zaplecze lokalowe. Jednak to co zasługuje na szczególną uwagę to zaplecze technologiczne obiektu. W jego poszczególnych strefach znalazły się rozwiązania AV pozwalające nie tylko na komfortowy wypoczynek gości mieszkających w jednym ze 160 pokoi, ale także na organizację bardzo zróżnicowanych wydarzeń, imprez, spotkań i eventów. Dzięki temu obiekt może stać się interesującą alternatywą dla ośrodków konferencyjnych przeważnie zlokalizowanych w największych miastach w Polsce.

HOLIDAY INN**** Dąbrowa Górnicza

Rok

2015

Lokalizacja

Dąbrowa Górnicza / PL

Wykorzystane rozwiąznia

Esser, P-audio, Vivotek, Galaxy, Axxon, Vingcard, Crestron, Wyrestorm, Kramer, NEC, Samsung, JBL, Ecler, Adeo, Chief, Mood Media, Delta Controls, Slican, BKT, Hewlett-Packard

Udostępnij
Pobierz case study .pdf

Warto zostać
naszym Klientem!

» Posiadamy wieloletnie doświadczenie
» Zgrany zespół profesjonalistów
» Doskonałe referencje
» Bazujemy na najlepszych rozwiązaniach

Jeżeli szukają Państwo partnera w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań, możemy z pełnym przekonaniem powiedzieć: to my!

Kontakt

Przed Tobą kolejne wyzwanie? Zadzwoń lub napisz do nas.
Wspólnie znajdziemy najlepszy sposób na przyszłość!

(+48) 123 789 795
Zadzwoń →
Napisz →
Kraków / ul. Ciepłownicza 20
Odwiedź nas →

Signum Project Sp. z o.o. / ul.Ciepłownicza 20, 31-574 Kraków / NIP: 6762461777 / REGON: 122765930 / KRS: 0000457111
Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia w Krakowie Wydział XI KRS. Kapitał zakładowy: 60 000,00 zł wniesiony w całości

Copyright © 2024 by Signum Project Sp. z o.o. – All rights reserved. Branding & webdesign by Babilon.me

Monitorujemy anonimowo aktywność na stronie, korzystamy z cookies i local storage.

Jeśli nie zmienisz ustawień pliki cookie będą zapisywane na Twoim urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.