Opole / 2016

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu

Jak pokazać … piosenkę?
Signum Project CookBook - Muzeum Polskiej Piosenki

abstrakt

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu to doskonały przykład jak efektywnie i efektownie można wykorzystać technologie interaktywne i multimedialne tak, aby dawały przyjemność zwiedzania oraz jednocześnie nie przyćmiewały sensu i celu wystawy.

Signum Project CookBook - Muzeum Polskiej Piosenki

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu to instytucja kultury, powołana w 2007r – jak czytamy w Wikipedia – w celu „gromadzenia, opracowywania i prezentowania zbiorów dotyczących polskiej piosenki, a także prowadzenia działalności kulturalno-oświatowej, edukacyjnej i popularyzacyjnej w tym zakresie”.

Signum Project CookBook - Muzeum Polskiej Piosenki

Chcąc w oryginalny i atrakcyjny sposób zaprezentować swoje zbiory zaprojektowano ekspozycję skierowaną do odbiorców z wielu grup wiekowych i o zróżnicowanym poziomie wiedzy. Wykorzystując nowoczesne metody przekazu informacji, elementy interaktywne i multimedialne wystawa zachęca Zawadzających do sprawdzania, zdobywania i poszerzania swojej wiedzy w tym zakresie, co sprawia, że Muzeum stało się miejscem zarówno edukacji o polskiej piosence, jak i rozrywki.

Signum Project CookBook - Muzeum Polskiej Piosenki Signum Project CookBook - Muzeum Polskiej Piosenki

Signum Project wraz z generalnym wykonawcą wyłonionym na drodze przetargu publicznego, firmą Deko-Bau z Lubina i pod autorskim nadzorem projektantki Danuty Słomczyńskiej w Opolu wyprodukowali interaktywne Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Głównym miejscem ekspozycyjnym są specjalne ściany, o kształcie fali, przedstawiające historię polskiej piosenki. Tworzą one swego rodzaju odtwarzacz multimedialny przy pomocy umieszczonych na nich wielkoformatowych monitorów dotykowych, na których w specjalnie zaprojektowanej aplikacji można zobaczyć teledyski, koncerty festiwalowe, programy, reportaże i wywiady z artystami. W muzycznych ścianach zostały ukryte także soczewki, przez które – jak przez dziurkę od klucza – zwiedzający może podglądać wydarzenia historyczne z danego okresu.

Signum Project CookBook - Muzeum Polskiej Piosenki

Głównymi atrakcjami muzeum są tzw. budki nagraniowe. Pomysł znany z popularnych fotobudek dostosowany do tematyki – nie zrobimy w nich zdjęcia, ale nagramy piosenkę. To frajda nie do opisania. Wybór utworów jest spory. Możemy w obowiązkach wokalisty zastąpić Kazika, Korę lub… wokalistę zespołu Weekend. Na piętrze, gdzie zaaranżowano garderobę można zobaczyć oryginalne stroje wykorzystywane przez wykonawców festiwali Opolskich a nawet przebrać się w nie wirtualnie za pośrednictwem „wirtualnych luster” czyli 50” monitorów w układzie portretowym wyświetlających aplikację pozwalającą z pomocą kamery i technologii kinect „przebrać” zwiedzającego w ubranie Majki Jeżowskiej lub ciuch TEDE-go.

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu

Rok

2016

Lokalizacja

Opole / PL

Wykorzystane rozwiąznia

NEC, Iiyama, Crestron, Samsung, Ecler, Bosch, Kramer, Intel

Udostępnij
Pobierz case study .pdf

Warto zostać
naszym Klientem!

» Posiadamy wieloletnie doświadczenie
» Zgrany zespół profesjonalistów
» Doskonałe referencje
» Bazujemy na najlepszych rozwiązaniach

Jeżeli szukają Państwo partnera w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań, możemy z pełnym przekonaniem powiedzieć: to my!

Kontakt

Przed Tobą kolejne wyzwanie? Zadzwoń lub napisz do nas.
Wspólnie znajdziemy najlepszy sposób na przyszłość!

(+48) 123 789 795
Zadzwoń →
Napisz →
Kraków / ul. Ciepłownicza 20
Odwiedź nas →

Signum Project Sp. z o.o. / ul.Ciepłownicza 20, 31-574 Kraków / NIP: 6762461777 / REGON: 122765930 / KRS: 0000457111
Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia w Krakowie Wydział XI KRS. Kapitał zakładowy: 60 000,00 zł wniesiony w całości

Copyright © 2025 by Signum Project Sp. z o.o. – All rights reserved. Branding & webdesign by Babilon.me

Monitorujemy anonimowo aktywność na stronie, korzystamy z cookies i local storage.

Jeśli nie zmienisz ustawień pliki cookie będą zapisywane na Twoim urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.