Zarządzanie komfortem w budynku

Wiele współczesnych budynków jest wyposażona w systemy HVAC oraz zaawansowane systemy BMS, które pozwalają zarządzać parametrami klimatu wewnątrz budynku. Należy jednak zwrócić uwagę, że w dzisiejszych czasach BMS to nie tylko możliwość zarządzania, ale także kontrolowania komfortu pracowników, minimalizując zużycie energii w budynku oraz zapewniając najemcy pożądany efekt ekonomiczny.

Właściwe warunki pracy, komfort termiczny, stanowi dzisiaj o przewadze danej powierzchni biurowej nad innymi, gdzie systemy są lub niewłaściwe zaprojektowane bądź ich wdrożenie nie obejmuje takich funkcji. Nasi inżynierowie biorą udział w programach badawczych, które pozwalają na właściwy pomiar oraz kontrolę warunków komfortu w obiektach gdzie przebywają ludzie, ale także w miejscach gdzie komfort dotyczy towarów, eksponatów muzealnych czy wszelkich innych cennych przedmiotów.

Właściwe algorytmy, programowanie i wdrażanie systemów w pełnej integracji z systemami HVAC pozwala zapewnić optymalny zakres komfortu, wyeliminować syndrom chorego budynku, poprawić efektywność pracy, zwiększyć zadowolenie najemcy czy użytkownika danej powierzchni.

Zarządzanie komfortem to obecnie najdynamiczniej rozwijająca się dziedzina w zakresie nowoczesnego sterowania budynkiem i Facility Management. Warto o to zadbać na każdym etapie swojej inwestycji niezależnie od tego czy jesteś właścicielem budynku czy najemcą.

 

KONTAKT

Przed Tobą kolejne wyzwanie z zakresu nowych technologii? Zadzwoń! Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Signum Project Sp. z o.o. / ul. Saska 4, pok. 112, 30-720 Kraków, PL / NIP: 6762461777

Monitorujemy anonimowo aktywność na stronie, korzystamy z cookies i local storage.

Jeśli nie zmienisz ustawień pliki cookie będą zapisywane na Twoim urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.