Słownik trudnych pojęć

Aplikacje systemowe

Jednym z nurtów naszej działalności są aplikacje systemowe bazujące na interaktywności urządzeń, ale także dedykowane interfejsy oraz oprogramowanie. Często jest to postać aplikacji interaktywnej służącej np. do sterowania, edukacji, zabawy, pozwalająca lepiej zrozumieć i zwizualizować dany proces czy zjawisko.

Tworzymy aplikacje na monitory dotykowe, tablety, urządzenia mobilne, panele dotykowe, gogle VR, urządzenia rozszerzonej rzeczywistości takie jak Microsoft HOLO-lens poszerzając możliwości aplikacji do jakich jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień, a tym samym ułatwiamy poruszanie po zawiłościach technologicznych współczesnych systemów. Czerpiemy także z najnowszych osiągnięć takich jak beacon-y czy technologia NFC aby jeszcze bardziej wzmocnić możliwości aplikacji jakie tworzymy dla naszych systemów.

Każda z nich jest idealnie dopasowana do potrzeb i możliwości oraz odwzorowuje w najlepszy z możliwych sposobów właściwości systemów dla których została stworzona.

Automatyka budynkowa

Automatyka budynkowa to dziedzina wspierana współcześnie przez wszystkich producentów. Rozwiązania SMART BUILDING to nic innego jak automatyka nazywana najczęściej określeniem BMS (Building Management System).
Czytaj więcej

Digital Signage

Ta obecnie najbardziej dynamicznie rozwijająca się dziedzina dystrybucji informacji cyfrowej, która coraz częściej wymaga zupełnie oryginalnych i nietypowych rozwiązań – w zależności do tego, do jakiego użytkownika i w jakim miejscu jest nadawana.

Czytaj więcej

Systemy ekspozycji multimedialnych

Systemy ekspozycji multimedialnych to dzisiaj jedna z najbardziej interdyscyplinarnych dziedzin technologii, która wykorzystuje innowacyjne rozwiązania i techniki prezentacyjne w połączeniu z realistyczna scenografią, makietami i dioramami, a także wysokiej jakości diaporamami. W rzeczywistości jest to skomplikowany proces budowy indywidualnych rozwiązań dopasowanych do treści merytorycznej, integrujących ze sobą wszystkie elementy nowoczesnej ekspozycji. To także wspomaganie edukacji w taki sposób aby jak najbardziej zaangażować dzisiejszego zwiedzającego w opowiadaną historię czy proces.

SIGNUM PROJECT tworzy, buduje i wdraża systemy ekspozycyjne z wykorzystaniem multimediów, rozszerzonej rzeczywistości oraz wirtualnej rzeczywistości, które doskonale komponują się z potrzebami i wymogami współczesnych wystaw stałych, czy czasowych. Posiadamy własne zaplecze doświadczalne, dzięki czemu możemy wiele rozwiązań przetestować i zweryfikować zanim zostaną one wdrożone.

Integrujemy także rozwiązania takie jak beacon-y, lokalizatory, aplikacje mobilne, które dzisiaj stanowią nieodłączny element każdej ekspozycji multimedialnej, szczególnie na dużym obszarze wewnętrznym lub zewnętrznym. Staramy się łączyć technologie z eksponatami, rozszerzając przekaz jaki ze sobą niosą.

To wszystko jest ostatecznie integrowane tak aby zabudowy, konstrukcje, dioramy, makiety, multimedia były doskonale zintegrowane i angażowały wszystkie zmysły zwiedzających.

Interfejsy użytkownika

Niezbędnym elementem każdego systemu tego typu jest interfejs użytkownika, tworzony na podstawie integracji protokołów sterowania podsystemami objętymi danym rozwiązaniem.

Czytaj więcej

Multimedia kreatywne

Pod tym terminem kryje się zupełnie nowa dziedzina, polegająca na tworzeniu wirtualnych struktur w obszarach takich jak sztuka, scenografia, eventy i wszelkiego rodzaju systemy wymagające rozwiązań spektakularnych.

Czytaj więcej

Systemy interaktywne

Systemy interaktywne niewątpliwie są przyszłością wszelkich systemów konsumenckich i przemysłowych, obejmujących niemal każdą dziedzinę życia – wkrótce staną się nieodłączną jego częścią.

Czytaj więcej

Systemy sterowania

System sterowania to serce każdej integracji. Nawet najlepiej wyposażony budynek bez dobrze dobranego i wykonanego systemu sterowania nie będzie przynosił korzyści użytkownikom. Projekt i wdrożenie systemu sterowania to ogromne wyzwanie, zaczynające się już w fazie koncepcji. Decyduje on o tym jak będziemy postrzegać jakość wszystkich podległych mu instalacji, gdyż to poprzez system sterowania zarządzamy nimi bez potrzeby posiadania specjalistycznej wiedzy technicznej.

System sterowania wraz z interfejsem użytkownika to narzędzie w ręku domownika, zarządcy nieruchomości, dyrektora technicznego i każdego personelu, który ma styczność z technologią w budynku. System sterowania powinien mieć możliwość integracji z każdym podsystemem w budynku nie ograniczając jego możliwości, a przede wszystkim nie ograniczając użytkownika w jego potrzebach teraźniejszych oraz przyszłych.

Dlatego nasze systemy sterowania to pełna integracja systemów niskoprądowych, pożarowych, bezpieczeństwa, multimediów, oświetlenia oraz systemów komfortu – klimatyzacji, wentylacji itp. Systemy sterowania mogą być wyposażone w klasyczne interfejsy użytkownika, ale także w te mobilne (tablet, telefon) oraz te najnowocześniejsze – interfejs głosowy, wirtualna rzeczywistość,rozszerzona rzeczywistość, interfejs sensoryczny, zachowując przy tym intuicyjność i prostotę obsługi.

Systemy zarządzania energią

Zarządzanie i monitoring mediów oraz energii stanowi współcześnie niezbędny element wyposażenia każdego budynku – jego zastosowanie wspomaga proces znany jako Facility Management.

Czytaj więcej

Wizualizacje budynków i systemów

Ilość systemów w budynku jest dzisiaj niemożliwa do opanowania przez obsługę, która pozbawiona jest możliwości obserwacji i sterowania nimi za pomocą dedykowanej wizualizacji. Prawdziwą sztuką jest nie tylko tworzenie interfejsu użytkownika za pomocą gotowej aplikacji producenta, ale wykonanie jej w sposób dedykowany dla ściśle określonego personelu, znając jego potrzeby i cele w zarządzaniu systemami.

Dopiero w takiej sytuacji doceniamy jak istotną rolę pełni dobrze zaprojektowana i wykonana wizualizacja. A jest ona tylko tak dobra jak system sterowania, który umożliwia jej stworzenie. Wizualizacja to obrazowe przedstawienie procesów i systemów pracujących w danym budynku. Bez niej żaden dzisiejszy obiekt nie jest w stanie efektywnie funkcjonować niezależnie od jego rozmiaru – czy to jest dom prywatny, czy biurowiec, stadion czy nawet lotnisko.

Warto więc zainwestować w przygotowanie całej wizualizacji, tak aby nie była tylko kolejnym elementem który trzeba opanować i się go nauczyć, ale żeby była rzeczywistym wsparciem i ułatwieniem w sprawnym opanowaniu całego obiektu.

Zarządzanie komfortem w budynku

Wiele współczesnych budynków jest wyposażona w systemy HVAC oraz zaawansowane systemy BMS, które pozwalają zarządzać parametrami klimatu wewnątrz budynku. Należy jednak zwrócić uwagę, że w dzisiejszych czasach BMS to nie tylko możliwość zarządzania, ale także kontrolowania komfortu pracowników, minimalizując zużycie energii w budynku oraz zapewniając najemcy pożądany efekt ekonomiczny.

Właściwe warunki pracy, komfort termiczny, stanowi dzisiaj o przewadze danej powierzchni biurowej nad innymi, gdzie systemy są lub niewłaściwe zaprojektowane bądź ich wdrożenie nie obejmuje takich funkcji. Nasi inżynierowie biorą udział w programach badawczych, które pozwalają na właściwy pomiar oraz kontrolę warunków komfortu w obiektach gdzie przebywają ludzie, ale także w miejscach gdzie komfort dotyczy towarów, eksponatów muzealnych czy wszelkich innych cennych przedmiotów.

Właściwe algorytmy, programowanie i wdrażanie systemów w pełnej integracji z systemami HVAC pozwala zapewnić optymalny zakres komfortu, wyeliminować syndrom chorego budynku, poprawić efektywność pracy, zwiększyć zadowolenie najemcy czy użytkownika danej powierzchni.

Zarządzanie komfortem to obecnie najdynamiczniej rozwijająca się dziedzina w zakresie nowoczesnego sterowania budynkiem i Facility Management. Warto o to zadbać na każdym etapie swojej inwestycji niezależnie od tego czy jesteś właścicielem budynku czy najemcą.

Warto zostać
naszym Klientem!

» Posiadamy wieloletnie doświadczenie
» Zgrany zespół profesjonalistów
» Doskonałe referencje
» Bazujemy na najlepszych rozwiązaniach

Jeżeli szukają Państwo partnera w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań, możemy z pełnym przekonaniem powiedzieć: to my!

Kontakt

Przed Tobą kolejne wyzwanie? Zadzwoń lub napisz do nas.
Wspólnie znajdziemy najlepszy sposób na przyszłość!

(+48) 123 789 795
Zadzwoń →
Napisz →
Kraków / ul. Ciepłownicza 20
Odwiedź nas →

Signum Project Sp. z o.o. / ul.Ciepłownicza 20, 31-574 Kraków / NIP: 6762461777 / REGON: 122765930 / KRS: 0000457111
Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia w Krakowie Wydział XI KRS. Kapitał zakładowy: 60 000,00 zł wniesiony w całości

Copyright © 2024 by Signum Project Sp. z o.o. – All rights reserved. Branding & webdesign by Babilon.me

Monitorujemy anonimowo aktywność na stronie, korzystamy z cookies i local storage.

Jeśli nie zmienisz ustawień pliki cookie będą zapisywane na Twoim urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.